اموزشگاه کامپیوتروحسابدرای صدرا ۳۴۳۷۴۰۶ بین جمهوری اسلامی۲۳و۲۵

کار با تصاویر

کار با تصاویر

کار با تصاویر

 اکثر برنامه های ویندوز، فایلهای تصویر را درون فولدری با نام My Pictures نگه می دارند. این فولدر را می توانید در داخل فولدر My Documents پیدا کنید. این فولدر برای ابزارهایی ساخته شده است که مخصوص کار با فایلهای تصویری هستند.

 

 My Documents را باز کنید 

کار با تصاویر

بر روی آیکون My Documents در رومیزی خود جفت کلیک کنید تا پنجره My Documents باز شود. اگر آیکون My Documents روی رومیزی تان نیست، می توانید آن را در منوی Start پیدا کنید و در صورت تمایل با استفاده از روشی که در بخش 1 گفته شد آن را به رومیزی خود اضافه کنید. 

 

My Pictures را باز کنید 

کار با تصاویر

بر روی آیکون My Pictures جفت کلیک کنید تا فولدر My Pictures باز شود.

 

 تصویری را انتخاب کنید 

کار با تصاویر

بر روی یک تصویر در فولدر My Pictures کلیک کنید تا انتخاب شود.

 

 تصاویر را چاپ کنید 

کار با تصاویر

برای چاپ تصویر یا تصاویر انتخاب شده، بر روی لینک Print Pictures در لیست Pictures Tasks در سمت چپ پنجره کلیک کنید.

 

 به صورت نمایش اسلاید مشاهده کنید  

کار با تصاویر

اگر تصویری انتخاب نشده است یا چند تصویر انتخاب شده است، بر روی لینکView as a Slide Show در لیست Pictures Tasks کلیک کنید. ویندوز تصاویر انتخاب شده را یکی بعد از دیگری در مد تمام صفحه نشان می دهد. کنترلهایی نیز در اختیارتان قرار می گیرد که بوسیله آنها می توانید نمایش اسلاید را عقب و جلو ببرید و آن را متوقف کنید.

 

 به صورت نوار فیلم مشاهده کنید 

کار با تصاویر

فرمان Filmstrip را از منوی View انتخاب کنید.

 

 با تصویر کار کنید 

کار با تصاویر

در نمای Filmstrip، تصویر انتخاب شده د راندازه بزرگ نشان داده می شود. با استفاده از ابزارهای ریز آن تصویر می توانید تصویر را بزرگنمایی یا کوچک نمایی کنید، تغییر اندازه دهید و بچرخانید. این تنظیمات فقط روی نحوه نمایش تصویر تاثیر می گذارد نه خود فایل تصویر. در نمای Filmstrip، با استفاده از دکمه های Next و Previous می توانید در میان اسلایدها یکی یکی جلو و عقب بروید.

 

blogکد بازی تمرکز حواس