اموزشگاه کامپیوتروحسابدرای صدرا ۳۴۳۷۴۰۶ بین جمهوری اسلامی۲۳و۲۵

بلوتوث Bluetooth

موضوع امروز در مورد Bluetooth هست.

Bluetooth ازنام پادشاه دانمارکی به نام Harald Blatand گرفته شده که پس از انتقال به زبان انگلیسی به بلوتوث تغییریافته. میگن این بابا خیلی تمشک دوست داشت و همیشه تمشک می خورد. ودندوناش همیشه آبی بود. به همین خاطر بهش می گفتن دندون آبی یا  Bluetooth   . وی  دربین سالهای 940 تا 981 میلادی زندگی می کرد و یک وایکینگ بود که توانست دانمارک و سوئد ونروژ را متحد نماید .

بلوتوث بر پایه اتحاد یکپارچه سیستم هاى کامپیوتر در قالبى بدون سیستم تاکید دارد که نماد کار و تلاش پادشاه دانمارکى است.

 

 Bluetoothنوعى از ارتباطات امواج رادیویى ولى با برد کوتاه است و از پروتکل خاصى براى ارسال اطلاعات خود استفاده مى کند و به همین دلیل است که شرکت هاى معتبر سازنده دستگاه هاى ارتباطى و کامپیوترى علاقه زیادى دارند تا در این پروژه شرکت کنند.

امواج رادیویى سیگنال هایى هستند که توسط فرستنده در هوا پخش مى شود. امواج رادیویى قادر به انتقال صدا، تصویر و هر نوع Data هستند. تلفن هاى بى سیم، موبایل، ماهواره ها، کنترل تلویزیون و دزدگیر اتومبیل از این نوع هستند .

هر وسیله بلوتوث حاوی یک تراشه فرستنده / گیرنده مربعی 4 سانتیمتری است که در باند فرکانس رادیویی یا صنعتی ، علمی ، پزشکی که در سرتاسر جهان رایگان است از 2.04 گیگاهرتز تا 2.48 گیگاهرتز عمل می کند که فرستنده فرکانس را Transmitter گویند.

محدوده ارتباطى استاندارد در بلوتوث، 10 سانتى متر تا ده متر است که با افزایش قدرت مخابره تا صد متر نیز قابل افزایش است.

بلوتوث پهنای باند یک مگابایت در ثانیه را دارد ، که سرعتی نزدیک به 723 کیلوبیت در ثانیه است.این سرعت خیلی بالا نیست ، اما برای انتقال داده ها بین وسایل دستی و دسترسی به اینترنت کاملاً کافی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر فایل Powerpoint زیر رو دانلود کنید.

Bluetooth file Download

 

نظر یادتون نره

blogکد بازی تمرکز حواس